Office         +420 380 422 003  Bakaláři

První Školní fórum na Základní škole B. Němcové

V úterý 15. října 2024 se u nás ve škole poprvé konalo Školní fórum, které nabídlo prostor pro diskusi mezi žáky, učiteli, vedením školy a města. Průvodcem celé akce byl pan Petr Hermann, který s přehledem a energií vedl účastníky programem.

Na fóru byli přítomni i pan ředitel školy Mgr. Dušan Rodek a starosta města Dačice Bc. Miloš Novák, kteří oba ocenili smysluplnou výměnu názorů a nápadů mezi žáky a dospělými. Pan starosta zdůraznil význam spolupráce školy a města při vytváření kvalitního prostředí pro žáky.

Žáci se během diskuse vyjadřovali k mnoha tématům, především k prostředí, vybavení a akcím ve škole. Nezůstali však jen u školních záležitostí – podělili se také o své názory na to, co oceňují ve městě Dačice, a zároveň navrhli, co by podle nich stálo za zlepšení.

První ročník Školního fóra jasně ukázal, že žáci mají co říci nejen k chodu školy, ale i k rozvoji města.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili, a těšíme se na pokračování této iniciativy v dalších letech.

Mgr. Antonín Marek

Sdílejte tento příspěvek:   Facebook Whatsapp X Email